
Kaip išsirinkti kokybiškas ąžuolines grindis savo namams?

Top 5, kodėl verta rinktis vinilines grindis?
Įrenginėjant arba atjauninant savo būstą vienas iš svarbiausių aspektų yra tinkamas grindų dangos pasirinkimas. Pasiūla grindų pasirinkimui išties nemaža: laminatas, ąžuolinės parketlentės, vinilinės grindys. Taigi, kaip pasirinkti tai, kas būtų ilgaamžiška ir stilinga šiuolaikiniams namams? Aptarsime visus šių dangų privalumus ir trūkumus, todėl Jums tereikės nuspręsti, kuri grindų danga yra tinkamiausia Jūsų namams.
Laminatas yra pagamintas iš didelio tankumo medienos plaušų plokščių, padengtų fotografine plastikine ir melamino plėvele. Šios medžiagos vizualiai sukuria medinių grindų įspūdį, tačiau jomis vaikštant jaučiama, kad tai plastikas, kuris neskleidžia tikro medžio grindims būdingo šiltumo ir tvirtumo. Svarbiausias dalykas pirkėjams, kurie renkasi laminatą – ženkliai žemesnė kaina nei ąžuolinių parketlenčių. Jis yra pigesnis dėl aiškios priežasties: medžiagos, iš kurios jis gaminamas nėra natūralios. Kadangi laminato grindų pagrindas – medienos plaušų plokštė, pasak specialistų, ji yra jautri drėgmės svyravimams, todėl patalpose, kur suklotos laminato grindys, turi vyrauti 50–65 proc. santykinė oro drėgmė ir 18–22 laipsnių šiluma. Kai drėgmės yra per daug, laminuotos plokštės plečiasi ir išsiklaipo, banguojasi. Virtuvei skirtas laminatas turėtų būti atsparus vandeniui, taigi ir brangesnis, antraip gali tekti greitai keisti grindis.


Ąžuolinės parketlentės gaminamos iš natūralių medžiagų, todėl gamtos mylėtojai gali rinktis tokią grindų dangą norėdami pajusti dalelę gamtos savo paties namuose. Jei rinksitės parketą, galėsitės džiaugtis gyvybe alsuojančiomis, natūraliomis ir unikaliomis grindimis. Vaikščiojant tikromis medinėmis grindimis labiau jaučiami komforto, jaukumo ir šilumos pojūčiai. Jos taip pat prideda solidumo Jūsų namų interjerui. Be to, žingsnių garsas vaikštant parketu yra duslesnis, todėl daugeliui malonesnis nei vaikštant laminatu ar vinilinėmis grindimis. Dėl natūralių grindų oras namuose yra sveikesnis, jos nekaupia dulkių ir nešvarumų, todėl idealiai tinka alergiškiems žmonėms. Ąžuolinės grindys yra vienos ilgaamžiškiausių grindų rūšių, todėl jų nereikia nuolat keisti, užtenka jas atnaujinti nušlifavus viršutinį sluoksnį, šios grindys Jums tarnaus visą gyvenimą. Tačiau, kitaip nei vinilinės grindys, ąžuolinės grindys yra minkštesnės ir ne tokios atsparios įbrėžimams ir nusidėvėjimui.
Vinilinės grindys: ypač stabili, tyli, šilta ir tvirta grindų danga. Viršutinis poliuretaninis sluoksnis saugo vinilinių grindų paviršių nuo nusitrynimo, įbrėžimų, išblukimo, todėl grindys ilgai atrodys kaip naujos. Priklausomai nuo klasės ir naudojimo intensyvumo vinilinė grindų danga gali tarnauti 20-25 metus.
Šios grindys itin atsparios drėgmei, o atsparumas vandeniui net iki 72val. Patekus vandens ant dangos ši neišsipučia ir nesisluoksniuoja.
Vinilinės grindys pakankamai kietos ir tuo pačiu elastingos. Jomis malonu vaikščioti, todėl kad jos truputį spyruokliuoja, ir tuo pačiu galima nebijoti įspaudimų nuo baldų kojelių arba aukštakulnių. Taip pat šios grindys yra gerokai šiltesnės ir malonesnės nei laminatas.
Vinilinių grindų paviršius ne toks kietas, kaip laminato ar plytelių, todėl jos sugeria triukšmą ir slopina žingsnių garsą. Tai sukuria akustinį komfortą tiek jums tiek ir jūsų kaimynams.
Vienas pagrindinių vinilinių grindų privalumų – neribotos dizaino galimybės. Vinilinės grindys gali imituoti įvairias medienos rūšis (ąžuolą, uosį, beržą, riešutmedį), įvairias akmens rūšis (granitą, marmurą ar betoną).
Tačiau, vinilinės grindys pakankamai plonos (2-5 mm), pagrindas ant kurio jos klojamos turi būti idealiai lygus. Vinilines grindis gadina guma, negalima naudoti baldų su guminiais ratukais arba kilimėlio su guminiu pagrindu. Taip pat vinilas nenatūrali medžiaga, todėl jeigu jūs už natūralumą, tikėtina, kad jums jis netiks.
